kotel spalující RDF palivo

18. 11. 2023

kotel spalující RDF palivo

V rámci našeho projektu v roce 2020 jsme měli možnost spolupracovat se zákazníkem na projketu ve Švédskuna realizaci žáruvzdorných vyzdívek pro jejich kotel spalující RDF. Tento projekt byl pro nás velmi zajímavý a významný, protože jsme měli možnost uplatnit naše schopnosti a zkušenosti v oblasti žáruvzdorných materiálů.

Hlavním cílem tohoto projektu bylo dodání žáruvzdorných vyzdívek pro kotel, který spaluje RDF (palivo vyrobeno z komunálního odpau). Tato technologie je stále více populární, protože umožňuje efektivní využití odpadního materiálu. Naše vyzdívky byly navrženy tak, aby odolávaly vysokým teplotám a chemickým vlivům, které při spalování RDF vznikají.

Celková hmotnost vyzdívky činila 50 tun a skládala se převážně ze žárobetonu s vysokým obsahem SiC (karbid křemíku). Tento materiál je známý svou žáruvzdorností a odolností vůči chemikáliím, což bylo pro tento projekt klíčové.

Spolupráce s naším zákazníkem byla velmi úspěšná a jsme hrdí na to, že jsme mohli být součástí tohoto inovativního projektu. Naše žáruvzdorné vyzdívky přispěly k bezproblémovému provozu kotlu a zajištění udržitelného využití odpadního materiálu.

Tento projekt nám dal další možnost rozšířit naše znalosti a dovednosti v oblasti žáruvzdorných materiálů a potvrdil naši schopnost poskytovat kvalitní a spolehlivé řešení pro naše zákazníky. Jsme rádi, že můžeme přispět k rozvoji moderních technologií a udržitelného hospodářství.

Novinky - výpis všech